piektdiena, 2011. gada 19. augusts

ZINĀTNISKIE JOKDARI


Nopietni vīri un sievas baltos uzsvārčos supermodernā laboratorijā rīkojas ar sarežģītu aparatūru, lai rezultātus darītu zināmus tautai nesaprotamos terminos šauram profesionāļu lokam pieejamos žurnālos, tāds bija mans viedoklis par zinātniekiem, pirms izlasīju, ka Londonas ekonomikas skolas speciālisti pēc eksperimenta, kurā piedalījās 20 tūkstoši Lielbritānijas iedzīvotāju, noskaidrojuši, ka nedēļas visneveiksmīgākā diena ir otrdiena. Viņi joko, vai tiešām tas skaitās zinātnisks atklājums? Iegrimu mediju okeānā, lai izvejotu patiesību par zinātnes jautrajiem prātiem. Lūk!
Milānas universitātes zinātnieki ilgstošu pētījumu rezultātā noteikuši pašu spēcīgāko afrodiziaku - līdzekli, kas palielina dzimumdziņu, un izrādījies, ka uz libido vislabāko iespaidu atstāj šņabis ar kaviāru. Neticu, ka pētījumā iesaistījuši cilvēkus no ielas, gan jau paši uz sevi pārbaudīja!
Francijas zinātnieki pēc rūpīgiem pētījumiem nonākuši pie secinājuma, ka šampanieti glāzē vajadzētu ieliet līdzīgi, kā tas tiek darīts ar alu: turot glāzi slīpi, nevis taisni. Varbūt nākamais franču pētījums būs - lai ielietu glāzē šampanieti, vispirms tas jānopērk?!
Itāļu zinātnieki apgalvo, ka atraduši to, ko vīrieši meklē gadiem un bieži vien nesekmīgi - pašu jūtīgāko sieviešu zonu - punktu G. Patiesībā tas esot muskuļu audu sabiezinājums vagīnas priekšējā sieniņā un tā laukums ir apmēram 2 cm. Cik sieviešu viņi iztaustīja, tas netiek minēts...
Lai zinātniekiem neaptrūktos iedvesma dīvainu pētījumu veikšanai, ir īpašs apbalvojums - Šnēbeļa balva, kuru pasniedz par pētījumiem, kuri izraisa smaidu.
Piemēram, pagājušajā gadā Šnēbeļa balvu saņēma zinātniece, kura izgudroja ierīci vaļa puņķu savākšanai. 2009. gada balvu nopelnīja krūšturis, kuru nepieciešamības gadījumā var pārveidot par diviem respiratoriem. Vēl laureātos iekļuva Šveices zinātnieku grupa, kas mēģināja noskaidrot, ar kādu alus pudeli labāk dabūt pa galvu - tukšu vai pilnu. ,, Tukšās pudeles ir stiprākas par pilnām, taču gan vienas, gan otras ir spējīgas traumēt galvaskausu," tāds bija šī ,,svarīgā" pētījuma galaziņojums.
Balvu saņēmēju sarakstā mani favorīti ir entomologa Hostetlera darbs, kas ļauj identificēt kukaiņus pēc plankumiem, kurus tie atsitoties atstāj uz auto vējstikla, un metereologa Vonegūta raksts ,,Cāļu aiznešana kā vēju ātruma mērīšanas līdzeklis tornado laikā".
Sievietēm par prieku, Ročesteras universitātes pētījumā noskaidrots: ja vīrietim anoģenitālais attālums ( no ānusa līdz sēklinieku maisiņa beigām) ir vismaz kredītkartes garumā, apm. 5 cm, pastāv septiņas reizes lielāka iespēja, ka viņš spēs padarīt sievieti grūtu.
Latvijas zinātnieki varētu izpētīt, kā sievietes vēlmi tapt grūtai ietekmē uz iepriekšminētās kredītkartes esošā noguldījuma summa.
Balvu pasniedz septembrī. Vai mūsu valsts zinātnieki ir gatavi par to cīnīties?

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana